In, če kdo ni vedel kako smo prišli do devetletke, je Birko zjutraj v Anteninem zajtrku vse razložil. Zakaj nimamo desetletke ali pa samo dveletki? Kako vemo, da je devet let dovolj, da se naučimo vse za osnovno šolo?S pričetkom šole gremo daleč v zgodovino.